czwartek, 2 lipca 2015

BLIK Handmade Soy Candles

Świece czy kominek i woski to dla mnie konieczny element wyposażenia domu. Lubię otaczać się pięknymi zapachami. Nie należę do grupy osób, które palenie świec preferują jedynie w okresie jesienno-zimowym. Latem też lubię odpalić jakiś przyjemny aromat, choćby na chwilę. Kiedyś królowały u mnie świece z Ikei, następnie padło na bardzo szeroki asortyment Yankee Candle i Wood Wick. W ostatnim czasie polubiłam świece/woski sojowe. Tym sposobem trafiłam na naszą polską markę BLIK i jej ciekawy asortyment dostępny poprzez Fan Page marki KLIK oraz w kilku sklepach internetowych (świeca 240 ml/45 zł).

BLIK to marka, której założycielkami są dwie przyjaciółki – Jagoda i Magda. Linia ręcznie wykonanych zapachowych świec sojowych, to efekt kilkumiesięcznych eksperymentów oraz testowania składników tak, aby odnaleźć idealną recepturę oraz równowagę pomiędzy ekologią, funkcjonalnością i stylem. Minimalistyczna forma świec BLIK sprawia, że idealnie komponują się z każdym wnętrzem wypełniając przestrzeń wyrazistym zapachem. Drewniany knot dodaje świecom uroku!

W moje ręce trafiła świeca o intrygującej nazwie Iskra. Składowe zapachu to brązowy cukier, trawa cytrynowa i korzenne przyprawy. Na pierwszy rzut oka aromat wydaje się być tym cięższym, zaliczanym do grupy jesienno-zimowych. Nic bardziej mylnego! Trawa cytrynowa dodaje całości polotu i lekkości, palony, brązowy cukier roztacza wokół nas swą słodycz, a przyprawy korzenne są ledwo wyczuwalne i bardzo łagodne, dopełniając tę ciekawą kompozycję. Aromat świecy jest wyczuwalny w całym domu już po kilku minutach palenia, delikatnie, ale wyraźnie. Wystarczy około godzina palenia, aby w całym wnętrzu jeszcze przez jakiś czas po zgaszeniu świeczki unosił się jej zapach. Osobiście jestem zachwycona! Już myślę który zapach kolejno zagości w moim domu. Do wyboru między innymi kokos, granat, ciemna czekolada, gruszka czy prąd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLON BY: PANNA VEJJS.