poniedziałek, 10 czerwca 2019

O!Figa || Sama Słodycz i Piękna Trójca

O produktach marki O!Figa pisałam na łamach bloga dwukrotnie. To były recenzje Takiej Tonki i Dzikiej Figi. W międzyczasie oferta firmy poszerzyła się o Samą Słodycz czyli skwalan z trzciny cukrowej i żel hialuronowy Piękna Trójca. Używam obu produktów od kilku miesięcy, więc czas na recenzje.


Skwalan z trzciny cukrowej Sama Słodycz (30 ml/35,90 zł) to jeden z najbardziej uniwersalnych emolientów na rynku. Wszystko to dzięki jego sensorycznemu profilowi, biokompatybilności i wyjątkowo mocnej kompozycji. Badania wykazały, że skwalan z trzciny cukrowej ma ponadprzeciętne właściwości nawilżające, nadające skórze sprężystość i elastyczność. Doskonale sprawdzi się jako samodzielny kosmetyk do pielęgnacji włosów i skóry, wspomaga procesy komórkowe, zmniejsza powstawanie drobnych zmarszczek i linii mimicznych.Żel hialuronowy Piękna Trójca (30 ml/27,90 zł) to trójcząsteczkowy żel hialuronowy, każda z cząstek różnej masie pełni inną funkcję i uzupełnia swoje działanie. Kwas małocząsteczkowy przenika do naskórka, kwas ultramałocząsteczkowy przenika do głębszych warstw skóry, gdzie wiąże wilgoć, dzięki czemu nawilżenie dłużej się utrzymuje, natomiast kwas wielkocząsteczkowy tworzy warstwę okluzyjną, która chroni naskórek przed utratą wody. Piękna Trójca doskonale uzupełni pielęgnację Dziką Figą lub Samą Słodyczą, ewentualnie innym serum olejowym – wystarczy we wgłębieniu dłoni wymieszać niewielką ilość żelu z olejem. Surowiec jest zakonserwowany akceptowanym przez ECOCERT konserwantem – mieszaniną alkoholu benzylowego i kwasu dehydrooctowego.

INCI: aqua, sodium hyaluronate, hyaluronic acid, benzyl alcohol, dehydroacetic acidStosuję te produkty łącznie - mieszam w zagłębieniu dłoni po jednej pompce każdego z nich i nakładam na wodne serum i pod krem, codziennie rano. Takie zastosowanie sprawdza się u mnie genialnie! Mieszanka idealnie się wchłania, pozostawiając aksamitną i wspaniale nawilżoną cerę. Skóra z każdym dniem stosowania zyskuje na miękkości i elastyczności. Absolutnie nie obciąża cery, nie zatyka porów, myślę, że to jest świetna opcja na cer mieszanych i tłustych. W każdym bądź razie moja sucha, ale idąca już w kierunku normalnej, cera naprawdę wspaniale wygląda i bardzo korzysta na działaniu tej mieszanki. Koniecznie wypróbuj, tym bardziej, że cena jest więcej jak przyzwoita. Dla mnie hit!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLON BY: PANNA VEJJS.