wtorek, 26 grudnia 2017

Rogé Cavaillès Dezodorant w kulce bez soli aluminium

Niespełna miesiąc temu pisałam o dwóch genialnych produktach pod prysznic marki Rogé Cavaillès KLIK. Od tamtego czasu używam Dezodorantu w kulce bez soli aluminium tej samej marki. Napiszę o nim co nie co.


Dezodorant ma za zadanie tylko maskować zapach potu, zaś antyperspirant zapobiega poceniu się. Warto o tym pamiętać przy zakupie kosmetyku. Formuła dezodorantu Rogé Cavaillès (50 ml/ok. 30 zł), wzbogacona została chłonnym mikrotalkiem. Dezodorant nie zawiera soli aluminium. Formuła zawiera za to substancje, które hamują aktywność bakterii i enzymów, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i zwiększając skuteczność działania produktu. Delikatny, zielony zapach zapewnia skórze świeżość przez cały dzień. Dezodorant nie podrażnia, jest łagodny. To fajna opcja dla osób, które nie borykają się z problemem nadmiernej potliwości i zależy im na przyjemnym uczuciu świeżości. Wchłania się dość szybko i nie brudzi ubrań.
Wybierasz dezodorant czy antyperspirant? Czego obecnie używasz?
Działanie dezodorantów opiera się na maskowaniu zapachu potu. Składają się one głównie z alkoholu oraz substancji zapachowych i antybakteryjnych. Chociaż naturalnie pot jest niemal bezzapachowy, to osadzony na skórze ulega rozkładowi wywołanemu przez bakterie, w wyniku czego pojawia się nieprzyjemny zapach. Zawarte w dezodorancie związki chemiczne mają za zadanie zmniejszać ilość bakterii na skórze i zapobiegać rozkładowi potu. Nie wpływają one jednak na intensywność pocenia. Ich działanie jest delikatne i krótkotrwałe.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/antyperspirant-i-dezodorant-czym-sie-roznia-co-wybrac-by-ograniczyc-po_44002.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLON BY: PANNA VEJJS.