niedziela, 20 sierpnia 2017

Oleofarm || Olej arganowy i soki z rokitnika oraz z czarnej porzeczki

Dziś post nie w temacie kosmetyków, będzie o czymś równie ważnym albo nawet ważniejszym. Trend na zdrowe i racjonalne odżywianie zatacza coraz szersze kręgi. Mnie osobiście to cieszy, bo żyjemy w XXI wieku, a wciąż wiele osób nie traktuje wody jako podstawowego "napoju" na co dzień, wybierając kolorowe, słodkie napoje. To samo tyczy się odżywiania. Żyjemy szybko i tak samo wielu z nas się odżywia, nie przywiązując do tej bardzo ważnej kwestii żadnej uwagi, a szkoda... Pokarm jaki dostarczamy swemu organizmowi to coś na kształt paliwa dla samochodu. Kiedy tankujemy benzynę/olej napędowy wątpliwej jakości to z autem nie dzieje się najlepiej. I tak samo je w przypadku naszego ciała... Nie będę się tu rozwodzić na temat szczegółowych zasad odżywiania i ich wpływu na nasz organizm, nie jestem specjalistą w tym temacie, sama wciąż odnajduję się w tym temacie, poszukuję źródeł sprawdzonej wiedzy, ale wiem jedno - warto poszukiwać w naturze. Dziś o trzech produktach, które stosuję ostatnio w kuchni i śmiało mogę je polecić.Olej arganowy (100 ml/ok. 30 zł) to produkt otrzymywany w wyniku tłoczenia nasion arganu (Argania spinosa). Już od dawna wykorzystywany jest do celów kosmetycznych, ale również kulinarnych i tak właśnie zużyłam tę buteleczkę. Olej ten charakteryzuje się przyjemnym, orzechowym aromatem oraz wyrazistym smakiem. Olej arganowy ma zastosowanie w kuchni jako dodatek do sałatek, sosów, potraw z ryb  i mięs – jest idealny jako dodatek do dziczyzny. Znakomicie smakuje także w połączeniu z białym pieczywem. Co ciekawe olej sprawdził się także przy lekkiej chrypce - piłam łyżkę trzy razy dziennie i przeszło. Swego czasu taką metodę polecił mi laryngolog.

Składniki: olej z prażonych nasion arganu, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
Kraj pochodzenia: Maroko


Sok z czarnej porzeczki 100% (Ribes nigrum) posiada charakterystyczny dla dojrzałych owoców czarnej porzeczki smak i zapach oraz ciemnopurpurową barwę. Charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy C, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Sok warto pić zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i w okresie letnim jako doskonały składnik orzeźwiających napojów i koktajli.

Składniki: 100% sok z owoców czarnej porzeczki (Ribes nigrum).
Kraj pochodzenia: Polska.


Sok z rokitnika 100% otrzymywany jest z owoców rokitnika zwanego ananasem syberyjskim. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety, głównie w witaminę C i kwas Omega 7. Sok warto pić zwłaszcza w okresie zwiększonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz w okresie jesienno-zimowym. Sok z owoców rokitnika można pić rozcieńczony wodą lub innym sokiem owocowym w stosunku 1:3 (1 część soku i 3 części wody lub innego soku). W smaku jest dość kwaśny, trochę cierpki, lubię go łączyć z sokiem z marchewki czy jabłek. Nieźle smakuje także rozcieńczony z wodą.

Składniki: 100% sok z owoców rokitnika (Hippohae rhamnoides L.).
Kraj pochodzenia: Polska.

Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? Zdrowo się odżywiasz czy nie przywiązujesz do tego wagi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLON BY: PANNA VEJJS.