czwartek, 28 stycznia 2016

Fitomed Maseczka odżywcza sypka

Dziś dwa słowa o nowości, która w ostatnim czasie zasiliła szeregi Fitomed, a mianowicie o Maseczce odżywczej sypkiej. Od razu na wstępie muszę Wam się do czegoś przyznać - jestem leniem. Jeśli chodzi o kosmetyki to preferuję gotowe formuły. Jednak z sympatia do marki Fitomed wzięła górę i skusiłam się na produkt, który przed użyciem należy zmieszać z wodą i/lub olejkiem.


Maseczki sypkie Fitomed (prócz Odżywczej, jest także Antyoksydacyjna) składają się z nowoczesnych składników naturalnych. Są to ekologiczne produkty bez konserwantów, wypełniaczy, barwników i substancji zapachowych. Efekty ich działania są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się od trzech do siedmiu dni. Sypkie maseczki Fitomed, oprócz swoich właściwości odświeżających, wygładzających, odżywczych i rozjaśniających, działają oczyszczająco i detoksykacyjnie. Główny nośnik umożliwiający komfortowe rozprowadzenie maseczki to glinka różowa.
Maska odżywcza (30 g/22 zł) KLIK ma za zadanie odżywić i odświeżyć cerę. Dzięki dużej zawartości chlorofilu posiada właściwości detoksykacyjne i oczyszczające. Obecność witamin, mikroelementów i aminokwasów poprawia metabolizm i gospodarkę elektrolitową komórek. Maseczka skomponowana została w taki sposób, aby miała w składzie jak najwięcej substancji odżywczych. Na przykład w 100 g jęczmienia znajduje się 2,7 mg cynku i 876 mg wapnia, zaś w 100 g pszenicy już 1550 mg cynku, ale tylko 375 mg wapnia. Maseczka Zielona ma bogaty i zbilansowany skład, jest prawdziwym dobrodziejstwem dla cery suchej, mieszanej i dojrzałej.


Maska ma postać ciemnozielonego proszku. Wystarczy zmieszać go z wodą i/lub olejkiem, nałożyć na twarz i zmyć, gdy zaczyna ściągać cerę. Sama aplikacja (w moim przypadku palcami) przebiega komfortowo, produkt "trzyma się" skóry i gładko po niej sunie. Osobiście przedłużałam seans maseczkowy wodą termalną Uriage, który finalnie trwał jakieś 15 minut. Jakie były efekty spotkania z maską? Otóż cera została przepięknie oczyszczona. Pory na czole stały się mniej widoczne. Jednak co dla mnie najważniejsze, skóra twarzy stała się nawilżona, miękka, rozjaśniona i gładka. Maska spisała się na medal! Brawo Fitomed! Mam teraz ochotę na drugą wersję maski - antyoksydacyjną.

INCI: glinka różowa, sproszkowana młoda pszenica, sproszkowane pędy młodego jęczmienia, sproszkowana alga (Chlorella), sproszkowane proteiny konopne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
SZABLON BY: PANNA VEJJS.